BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2013

Kelios mintys apie elknygas

2013-04-30

Dažnai savęs klausiu - kuo skiriasi popierinė knyga nuo elektroninės? Ir prieinu absurdišką išvadą - popierinė knyga yra mano nuosavybė ir aš galiu su ja daryti ką noriu - paskolinti, išmesti, parduoti, o elknyga - kaip buvo taip ir lieka autorių ir leidėjų nuosavybė - be jų sutikimo negaliu nei paskolinti, nei parduoti mano įsigytos knygos. Net negaliu niekam pasakyti kas turi tokią knygą - mane leidėjai ir t.t. baus visu įstatymo griežtumu.
Ar ne absurdas?
Kaip tokiu atveju galima naudotis elknyga?
Reiškia sumoku pinigus, kaip už daiktą, kurį įsigyju, o pasirodo man ją tik paskolino. Nuosavybės teises vistiek turi leidėjas ar autorius.
Popierinių knygų bibliotekose daugybė knygų, bet jei tokią biblioteką noriu sukurti elknygoms, nors ir joks mokestis už tai neimamas - aš jau nusikaltėlis - aš ” pažeidžiau autorių ir leidėjų autorines teises”. Net jei aš tik nurodau kokioje svetainėje ta knyga gali būti.
Absurdas

Rodyk draugams

Kam reikia eknygų?

2013-04-15

Pastaruoju metu stebiu iš kur lankosi nemokamu knygų bibliotekų svetainėse- nemaža dalis mūsų emigrantai. Nenori nutraukti ryšio su lietuvių kalba, o užsienyje nelabai ką rasi paskaityti-tik laikraščius. Štai ir ieško eknygų. O kai nežinai kokia ji-tai pirkti neapsimoka- gali tik niekais išmesti pinigus. Kas jau gerai pramoko anglų kalbą, tie naudojasi dideliais nemokamų knygų resursais internete tokiais, kaip Gutenbero projektas ir kitais- čia pasirinkimas skaičiuojamas dešimtimis tūkstančių nemokamų eknygų. Juk jei jau biblioteka nusipirko knygą - ji jau autoriui sumokėjo ir gali duoti skaityti bibliotekos skaitytojams nemokamai, o jei žmogus nusipirko knygą (t.y. autoriui ir leidyklai sumokėjo), kodel negali duoti kitiems paskaityti? Jis gi neparduoda, nedaro iš to biznio? Kažkas šiais laikais, pavertusiais pinigus kultu, daugelio galvose negerai. Popierinę knygą paskolinti paskaityti galiu, o eknygą - ne. Netelpa į jokius proto ir logikos rėmus. Įstatymai ne visad teisingi. Jie ir neprivalo būti teisingi, nes kuriami ne dėl žmonių gerovės, o dėl pinigingų užsakovų. Štai ir turime akivaizdų absurdą, paremtą godumo įstatymais.

Rodyk draugams

2013-04-03

atidaryti dar keli adresai minėtai svetainei- http://www.knygurojus.4v.lt , http://www.eknygos.v4.lt ir http://www.nemokamosknygos.v4.lt . Kuo daugiau įėjimų, tuo lengviau sursti. Kai kurios nuorodos buvo nustojusios veikti, dabar atnaujintos. Pasikeitė truputį ir dizainas bei naršymo patogumas.Malonaus naršymo

Rodyk draugams