BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Rugpjūtis, 2013

Elektroninės knygos

2013-08-17

Ką dar apie eknygas:
-„Amazon“ skelbia, kad šiemet Jungtinėje Karalystėje ir JAV elektroninių knygų pardavimai jau aplenkė spausdintas knygas.
-Remiantis JAV surinktais duomenimis, elektroninių skaityklių savininkai vidutiniškai per metus perskaito 24 knygas, spausdintų knygų skaitytojai – 15. Kai kuriose rinkose, pavyzdžiui, Australijos ir Naujosios Zelandijos, e-knygos jau šiandien sudaro 10-15% pardavimų – tai reikšmingas kiekis bet kuriai didesnei leidyklai.
-Per pastaruosius metus elektroninių knygų skaičius „Amazon“ išaugo 2 kartus.
-net 90 iš pusantro šimto laukia, kol sumažės el.knygų bei skaityklių kainos, ir tada galės jas pirkti. Kitaip tariant, kai elektroninis malonumas apsieis pigiau, nei popierinis, tada galima bus šnekėti apie masinį reader’ių paplitimą.
-Specialistai iš Nacionalinio raštingumo fondo apklausė apie 35 tūkstančius britų nuo 8 iki 16 metų amžiaus ir nustatė, kad dauguma jų (52 procentai) mieliau skaito elektroninius literatūros kūrinių variantus. Tyrimo duomenimis, 39 procentai paauglių kasdien naudoja planšetinius kompiuterius bei elektronines knygas ir tik 28 procentai kasdien skaito spausdintines knygas. Beje, pastarosios labiau traukia mergaites negu berniukus – atitinkamai 68 procentai ir 54 procentai.
- Kainos: Popierinė knyga: 10% autoriui, 30% leidėjui, 10% spaustuvei, 10% platintojui; 40% pardavėjui.
Elektroninė knyga (Amazon): 8% autoriui, 33% leidėjui, 59% Amazon dalis.
Iš tokio paskirstymo akivaizdu, kad autorių elektroninės knygos visiškai nevilioja. Leidėjams tarsi būtų gerai, bet baimė dėl piratavimo yra didesnė, nei tie 3 papildomi procentai, ypač kai jie skaičiuojami nuo mažesnės knygos kainos. Na, o apie Amazon dalį nėra ko ir kalbėti – ji išties drakoniška.
-Baisusis klausimas:
O ką, jei knygas nukopijuos ir paleis internete nemokamai? Spėju, kad būtent šis klausimas ir menamas liūdnas atsakymas į jį paralyžiuoja mūsų leidyklų ir knygų pardavėjų norus pradėti dirbti su skaitmeninėmis knygomis. Bet šis klausimas turi ir kitą, paslėptą: ar žinote, kad piratai nelaukia jūsų skaitmeninių knygų ir jau kurį laiką sėkmingai popierines verčia skaitmeninėmis?
Nereikia ilgai dairytis, kad internete rastum šimtus tūkstančių nemokamai platinamų skaitmeninių knygų anglų kalba ir jau bent kelis šimtus lietuviškų. Lietuviškos pasirodė santykinai neseniai, tačiau jų „katalogas“ sparčiai auga. Jis kol kas nelabai grėsmingas – dažniausiai į skaitmeninį formatą žmonės verčia seniau išleistas „Drąsiųjų kelių“, „Zenito“, „Pasaulinio fantastikos aukso fondo“ serijų knygas, tačiau pasitaiko ir naujų „bestselerių“.
Todėl kuo ilgiau leidyklos ir knygynai delsia pradėti prekybą skaitmeninėmis knygomis, tuo daugiau erdvės veiklai atiduoda nelegaliai jas skenuojantiems ir paverčiantiems e-knygų tekstu. Spėju, kad kitais metais lietuviškų e-knygų pogrindis išaugs iki poros tūkstančių pavadinimų – solidžios inteligento namų bibliotekos dydžio. O kas tada?

Taigi išties reikalingas rimtas požiūris į eknygas- ir kainų politikoje, nes kitaip piratinės knygos ir toliau bus paklausios, ir prieinamumo kūrime- kodėl popierinės turi bibliotekas, o elektroninės ne? Ir mokesčių politikoje- PVM popierinėms ir eknygoms skiriasi. Absurdas.
O kol kas siūlau nemokamą resursą- www.nemokamosknygos.v4.lt

Rodyk draugams

Pamąstymai apie nemokamas knygas

2013-08-15

Kindle irgi daug demesio skiria eknygoms ir nereiktų atmesti galimybės, kad ateityje vartotojai gaus pasirinkimą arba perki knygą už 9,99 USD be reklamos ar už 4,99 USD, bet su reklama. O atsižvelgiant į tai, kad dabar dauguma nepriklausomų (indie) rašytojų savarankiškai savo knygas pardavinėja po 1-3 USD tai galima tikėtis, kad visos tos knygos taps nemokamos ir knygų rašytojai ir pardavėjai užsidirbs iš reklamos demonstravimo.
Kitas verslo modelis - nuoma.
Šią vasarą Ispanijoje žada startuoti naujas projektas - 24symbols.com. Knygas galėsite nuomotis. Mokate 9,99 EUR per mėnesį ir skaitote kiek tik norite. Norite nemokamai? Prašom! Be mokamos Premium paslaugos bus siūloma ir Freemium. Knygų negali atsisiųsti, jas gali skaityti tik online ir nemokamai. Pajamos bus gaunamos iš reklamos. Kol kas neaišku kiek ir kokie leidėjai susidomės šiuo nauju projektu, bet akivaizdu, kad knygų ir reklamos jose ar šalia jų ateitis yra viliojanti. Greičiausiai, kad ir Google ne veltui dirba su savo savo milžiniškais knygų projektais.Lietuvių kalba taip pat galima rasti knygų keityklų arba eknygų skaitymo online svetainių. Ką bedarytų mūsų leidėjai, atsiranda vis naujų formų eknygų skaitymui nemokamai ir anksčiau ar vėliau teks su tuo susitaikyti….. Na o šiaip tokiai mūsų Lietuvėliai 400 leidyklų perdaug. Tereikia kokių 20, kad patenkitų visų poreikius.

Rodyk draugams

Keletas eknygų resursų adresų

2013-08-04

Žemiau pateikiame keletą populiarių tarptautinių eknygų platinimo svetainių, kur galima rasti ir nemokamų lietuviškų knygų:
Archive.org
Kaip rašo „Business Insider“, ši internetinė svetainė jau kelerius metus kaupia elektroninio formato tekstus. Čia galima rasti daug įvairių knygų, kurias saugo autorių teisių gynėjai, tačiau vartotojai gali rasti ir nemažai nemokamų knygų.
„Amazon“
Viena populiariausių internetinių parduotuvių pasaulyje „Amazon“ greta parduodamų knygų siūlo ir tūkstančius nemokamų elektroninių knygų. Čia knygų mylėtojai gali rasti knygų, kurių autorinės teisės jau negalioja, ar tiesiog autorių kūrybos, kurią jie skaitmeniniu formatu skaitytojams dovanoja nemokamai.
„OpenLibrary“
„OpenLibrary“ sistemoje užsiregistravę vartotojai gali nemokamai skolintis elektronines knygas, tačiau vėliau jas reikia grąžinti.
„Project Gutenberg“
Spausdinimo preso išradėjo Johanno Gutenbergo garbei pavadintas projektas siūlo įsigyti nemokamų elektroninių knygų, kurių autorinės teisės negalioja.
„ManyBooks“
Čia galite rasti įvairių nemokamų elektroninių knygų. Pavyzdžiui, nemokamai įsigyti legendinę „Ozo šalies burtininko“ („The Wonderful Wizard of Oz“) knygą.
„Free Books Hub“
Šiame internetiniame puslapyje siūloma nemokamai arba už mažą kainą įsigyti šiuolaikinių, bet ne itin gerai žinomų autorių knygų.
„DigiLibraries“
Šis projektas siūlo įsigyti įvairių žanrų nemokamų elektroninių knygų. Projektas pasižymi tuo, kad čia galima rasti daug komiksų.

Rodyk draugams

Kelios mintys apie elektronines skaitykles

2013-08-04

Randu neblogų ir straipsnių, nagrinėjančių eskaityklių pliusus ir minusus. Dažnas remiasi tradicijomis, kaip rimtu argumentu, užmiršdamas, kad prie 20 metų ir mobilūs telefonai buvo nesamonė, ir plokštelės buvo vinilinės ir filmai juostose, fotografijos tik ant popieriaus. Laikas eina….
Pateikiu ištrauką iš samprotavimo dar neseniai buvusio popierinės knygos fano:
….Mano akimis, vienas iš svarbiausių elektroninių knygų privalumų, tai vietos ekonomija. Jau mano tėvai buvo aistringi knygų skaitytojai, kiek paaugęs aš irgi prisijungiau prie jų. Skaičiau noriai ir daug, tad palaipsniui mūsų butą okupavo knygos. Jos užpildė visą tuščią erdvę : lentynas, sekciją, rašomą stalą, palovį. Atėmė didelę dalį gyvenamosios erdvės, o knyga juk ne šiukšlė - į konteinerį neišmesi. Pradėjus skaityti elektronines knygas, daugelį senųjų knygų padovanojus seniūnijai ir bibliotekai, bute liko vienintelė nedidelė knygų spintelė, kuri jau nebekelia galvos skausmo. Tad man vietos ekonomija labai svarbus faktorius.
Kitas, ne tik man, bet manau ir daugeliui svarbus faktorius, tai išlaidos. Dabar knygų kainos pasiekė neregėtas aukštumas ir jei gyveni iš minimalios algos bei daug skaitai, tai naujų knygų įsigijimas skaudžiai kerta per šeimos biudžetą. Aišku dabar aš neblogai uždirbu, tačiau perėjimo prie elektroninių knygų skaitymo nauda akivaizdi.
Dar vienas iš pliusų - greitas įsigijimas. Sugalvojus paskaityt ką nors, internetu susirasti ir atsisiųsti galima per kelias minutes, o norint nusipirkt teks pėdint iki artimiausio knygyno ir tai dar neaišku ar jame gausite ieškomą knygą. O jeigu dar ir vakaras ir knygynai jau nebedirba ? Minimum teks laukt iki rytojaus, o interneto pagalba mes visą šią procedūrą sutrumpinam iki kelių minučių…..
Nesutinku tik, kad elektroninių knygų kainos adekvacios. Vistik išlaidų daug mažiau - turėtų ir kaina būti adekvati.

Rodyk draugams