BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kelios mintys apie elektronines skaitykles

Randu neblogų ir straipsnių, nagrinėjančių eskaityklių pliusus ir minusus. Dažnas remiasi tradicijomis, kaip rimtu argumentu, užmiršdamas, kad prie 20 metų ir mobilūs telefonai buvo nesamonė, ir plokštelės buvo vinilinės ir filmai juostose, fotografijos tik ant popieriaus. Laikas eina….
Pateikiu ištrauką iš samprotavimo dar neseniai buvusio popierinės knygos fano:
….Mano akimis, vienas iš svarbiausių elektroninių knygų privalumų, tai vietos ekonomija. Jau mano tėvai buvo aistringi knygų skaitytojai, kiek paaugęs aš irgi prisijungiau prie jų. Skaičiau noriai ir daug, tad palaipsniui mūsų butą okupavo knygos. Jos užpildė visą tuščią erdvę : lentynas, sekciją, rašomą stalą, palovį. Atėmė didelę dalį gyvenamosios erdvės, o knyga juk ne šiukšlė - į konteinerį neišmesi. Pradėjus skaityti elektronines knygas, daugelį senųjų knygų padovanojus seniūnijai ir bibliotekai, bute liko vienintelė nedidelė knygų spintelė, kuri jau nebekelia galvos skausmo. Tad man vietos ekonomija labai svarbus faktorius.
Kitas, ne tik man, bet manau ir daugeliui svarbus faktorius, tai išlaidos. Dabar knygų kainos pasiekė neregėtas aukštumas ir jei gyveni iš minimalios algos bei daug skaitai, tai naujų knygų įsigijimas skaudžiai kerta per šeimos biudžetą. Aišku dabar aš neblogai uždirbu, tačiau perėjimo prie elektroninių knygų skaitymo nauda akivaizdi.
Dar vienas iš pliusų - greitas įsigijimas. Sugalvojus paskaityt ką nors, internetu susirasti ir atsisiųsti galima per kelias minutes, o norint nusipirkt teks pėdint iki artimiausio knygyno ir tai dar neaišku ar jame gausite ieškomą knygą. O jeigu dar ir vakaras ir knygynai jau nebedirba ? Minimum teks laukt iki rytojaus, o interneto pagalba mes visą šią procedūrą sutrumpinam iki kelių minučių…..
Nesutinku tik, kad elektroninių knygų kainos adekvacios. Vistik išlaidų daug mažiau - turėtų ir kaina būti adekvati.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Kelios mintys apie elektronines skaitykles”

 1.   Dima rašo:

  Kalbant apie kainas, esu pasibaisėjęs tomis, kurios mirga lietuviškų knygynų puslapiuose. Elektroninė knyga - tai failas, kurį pagaminti tereikia tik vieną, juk toliau tik “copy-paste”, skirtingai nuo popierinės knygos, kurią kiekvieną reikia atspausdinti, surišti, nunešti-nuvežti-padėti-parduoti.

  Esu vienas tų laimingųjų, kuris skaito užsienio kalba, šiuo atveju rusų. Perku jas viename iš daugelio Rusijos knygynų (beje, mačiau neseniai kažkur lietuviškoje žiniasklaidoje straipsnį apie tai, kad “pagaliau ir rusai pradėjo leisti el. knygas bei jas pardavinėti internetu”. Tai melas! Lietuviškas el. knygų verslas, lyginant su rusų, vidarumžių lygio.) Štai ėmiau ir palyginau vieną knygą, kuri pakliuvo paspausti greičiausiai, mat bestseleris, lietuviškoje ir rusiškoje el. knygų parduotuvėje. Taigi, reziume:

  Lietuviškoje parduotuvėje randu: knygos aprašymą, leidėją ir du failų formatus (epub ir mobi) pirkti. Knygos kaina 36,91Lt. (sklausteliuose man sakoma, kad popierinė gi kainuoja per 50Lt.)

  Rusiškoje parduotuvėje: knygos aprašymas, leidėjas, vertėjas, puslapių skaičius, iliustracijų knygoje kiekis (šiuo atveju - 1). Kairėje matau daug socialinių tinklų nuorodų, nelabai naudojuosi jomis, bet manau, kad tai tiesioginis kelias į pvz., facebook, kur galima aptarti knygą su draugais bei pasiūlyti jiems tap pat paskaityti. Toliau matau knygos aprašymą bei net 153 skaitytojų recenzijas apie šią knygą (sakiau gi - bestseleris). Knygą siūlo man nusipirkti už 149,90RUB, skliausteliuose nurodyta - 11,78Lt. Jei sumokėsiu šią sumą, gausiu pasirinkti 14 skirtingų failų formatų, kuriuos atsisiųsiu bet kada panorėjęs, be to, galiu paprašyti parduotuvės atsiųsti failą į mano el. pašto dėžutę, jei netyčia atsitiko taip, kad šiuo metu negaliu pasiimti failo su savimi.

  Štai jums ir el. knygų verslas Lietuvoje.

 2.   Dima rašo:

  Beje, pamiršau paminėti, prieš pirkdamas knygą ten (na gerai, jei kam įdomu pagūglinkit litres.ru), galiu paskaityti ištrauką. Tai svarbu, ypač jei knyga - verstinė.

 3.   Krista rašo:

  I really like looking through an article that can make men and women think. Also, many thanks for allowing for me to comment!

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 4.   Federico rašo:

  I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great blog like this one today.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 5.   Lan rašo:

  Thankfulness to my father who informed me regarding this web site, this webpage is in fact amazing.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 6.   Audrea rašo:

  I know this web site gives quality based posts and other stuff, is there any other web site which presents these data in quality?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 7.   evu329 rašo:

  Malonu, kad ne tik lietuviškų komentarų sulaukiu. Reiškia tema tarptautinė. Tikrai ne visi gali pirktis. Net , kaip siųlo- vieną perki, po to išmainai. Vistiek daug. Reikia atsisakyti vienos kitos dienos valgio. Arba interneto mėnesiui. O leidžiant knygas nereikia užmiršti reklamos - nemokamos knygos, tai reklama. Protingi rašytojai tai pastebėjo, ir mepyksta dėl nemokamų jų knygų pasirodymo.

Rašyk komentarą